Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież i ich rodziców a szczególnie uczniów języka polskiego w szkołach w Górnej Austrii na jednodniową wycieczkę do SALZBURG – OBERSALZBERG – KÖNIGSSEE


1.Wyjazd - 6:30 – wyjazd z Linzu ( Parking Urfahraner Markt – Wildbergstr.2, 4040 Linz )
- 7:00 - wyjazd z Welsu (REISEBÜRO STROISSMÜLLER – Eferdinger Straße 75, 4600 Wels)

 

2.Powrót - 18:00 – Powrót do Linzu z Königssee

 

3. Cena - podstawowa 27,00 Euro - cena zawiera opłatę za autobus i przewodnika dla osób, które nie chcą jechać na Kehlstein czy płynąć statkiem obowiązuje ta cenna
- dopłata 16,00 - przejazd autobusem i windą na Kehlstein w obie strony
10,00 Euro - dzieci do 14 lat
- dopłata 12,00 - wycieczka statkiem po Kónigssee
6,00 Euro – dzieci od 6 do 17 lat
Cena za wszystko wynosi 55,00 Euro – dorośli
Cena za wszystko wynosi 43,00 Euro – dzieci

4. Wszelkie pytania czy zgłoszenia do 30 kwietnia prosimy kierować do:

Mag. Małgorzaty Szczerek:
Tel.0699/10660288
E-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

albo Julian Gaborek
tel.:0650/9045133
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

5. Opłaty prosimy przelać na na konto „Wspólnoty” z dopiskiem „Wycieczka do Salzburga„
Konto bankowe: Gemeinschaft der Polen in OÖ
Allgemeine Sparkasse Oberösterreich Bank AG
4020 Linz, Landstr. 55
Kontonr.: 32100091796
BLZ: 20320


6. Zwiedzanie – SALZBURG – OBERSALZBERG – KÖNIGSSEE
*Przyjazd do Salzburga w godzinach porannych (około 8.30). Spotkanie z przewodniczką na BUSTERMINAL NORD (Paris-Lodron-Strasse).
*Zwiedzanie Starego Miasta, wpisanego w 1997 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Spacer przez ogrody Mirabell, średniowieczną uliczkę Getreidegasse, Stary Rynek oraz rozległe place dzielnicy arcybiskupiej. Po drodze zobaczymy m.in. miejsca związane z Mozartem – cmentarz św. Sebastiana z grobem rodziny Mozartów, Dom Urodzenia Mozarta oraz pomnik kompozytora, twierdzę Hohensalzburg, rezydencję arcybiskupią, katedrę, Opactwo Benedyktynów i najstarszy cmentarz Salzburga (św. Piotra).
Czas zwiedzania Salzburga: ok. 2,5 godziny. Czas wolny na kawę i pamiątki. Salzburg Land Salzburg to 7154 km2 powierzchni wypełnione atrakcjami. Wspaniały krajobraz, majestatyczne góry, krystalicznie czyste jeziora, malownicze miejscowości i niepowtarzalna stolica landu – Salzburg. Przez stulecia region ten był samodzielnym księstwem biskupim i dopiero w XIX wieku stał sie integralną częścią Austrii. Tutaj słynne atrakcje krajobrazowe znajdują się niemal ocierają się o siebie: wodospady Krimml, wysokogórska droga Großglöckner, zamek Hohenwerfen, kopalnia soli Hallein, malowniczy Bad Gastein czy wreszcie sam Salzburg wpisany przez UNESCO na liste Światowego Dziedzictwa Kultury. Miasto ze swym pałacem Mirabell, twierdzą Hohensalzburg, uliczką Getreidegasse i Pałacem Hellbrunn jest festiwalem dla zmysłow i pozostaje niezatartym wspomnieniem. To tutaj urodził się Wolfgang Amadeusz Mozart, w Arnsdorf w 1818 roku napisane zostały nuty kolędy „Cicha Noc” a w Salzburgu od 1920 roku odbywa się popularny festiwal Salzburger Festspiele. Bogatą ofertę kulturalną uzupełnia szeroka gama możliwości sportowych: piesze wycieczki, trasy rowerowe, trekking, rafting, kajakarstwo, wspinaczka, narty, kąpiele w jeziorach, relaks w termach…

 

 


Salzburg to absolutna perełka wsród miast Austrii. Historyczna zabudowa zdominowana obiektami sakralnymi (niegdyś niezależne księstwo biskupie), malownicze położenie pomiędzy dwoma wzniesieniami (najlepsze tarasy widokowe na miasto) z rwącym nurtem Salzach dzielącej miasto na dwie części.. Najsłynniejsza osobistość Salzburga to oczywiście Wolfgang Amadeusz Mozart, którego śladami spaceruje się pięknymi ulicami odwiedzając Opactwo St.Peter, twierdzę Hohensalzburg czy ogrody pięknego pałacu Mirabell..
Przejazd do Berchtesgaden – wjazd na Obersalzberg i dalej do Kehlsteinhaus. Przejazd autobusem i windą na Kehlstein.
Czas zwiedzania ok. 3 godzin
Przejazd do Schönau. Wycieczka statkiem po jeziorze Königssee (niezwykłe walory krajobrazowe!) do kościoła St. Bartolomä. Spacer po półwyspie. Powrót statkiem do Schoenau

 

 


Jezioro Königssee to najczystrze i najwyżej położone (603m n.p.m.) jezioro Niemiec znajdujące się w sercu Parku Narodowego Berchtesgaden w Bawarii . To 190 metrów głębokie i ok. 8 km długie jezioro otoczone jest imponującymi górami, takimi jak Watzmann, który jest drugą co do wysokości górą w Bawarii. Königssee o wyglądzie fiordu to najbardziej fascynujące jezioro Niemiec. Königssee można odkryć na pokładzie elektrycznego statku, a nawet wybrać się po nim na spacer, gdyż Königssee zamarza w zimie, a na podstawie oznaczeń na lodzie można dojść do St. Bartholomä. Königssee bedąc miejscem wielu atrakcji turystycznych, przyciąga ludzi z całego świata: Podczas spływu statkiem mogą Państwo przysłuchiwać się zdumiewającemu echu gór, gdy kapitan zagra na trąbce. W St. Bartholomä można zwiedzić miejski kościół oraz spróbować „Brotzeit“, który jest częścią typowej bawarskiej kuchni.

 

 


Kehlsteinhaus Niedaleko Königssee znajduje się kolejna atrakcja rejonu Berchtesgaden – Kehlsteinhaus. Budynek powstał na zlecenie NSDAP i został podarowany Adolfowi Hitlerowi z okazji jego 50tych urodzin. Obecnie znajduje się tam restauracja. Kehlsteinhaus znajduje się na wysokości 1820m. Można go osiągnąć poprzez kursujące autobusy, jak również pieszo poprzez Kehlalm. Warto wspomnieć, że budowa drogi do tego obiektu przez Kehlstein stanowiła w tamtych czasach mistrzowski wyczyn techniczny.


Winda do Kehlsteinhaus Aby wygodnie dotrzeć do Kehlsteinhaus, przez ostatnie 124 metry została wybudowana winda, którą dojeżdza sie prosto do obiektu. Wnętrze windy dopasowane jest do wyglądu budynku. Zostało ono wyłożone polerwanym mosiądzem oraz wyposażone w weneckie lustra. W ściany windy wbudowano rozkładane skórzane siedzenia. Obecnie w dalszym ciągu turyści mają możliwość przejazdu windą z parkingu, aż do samej restauracji. W tym celu należy przejść przez tunel o wysokości trzech i długości 124 metrów – tak samo jak robili to dawniej odwiedzający Kehlsteinhaus.