Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Fot. pryw. archiwum 

Ponieważ nasza generacja powoli ma pewne sprawy już za sobą i nasze dzieci przejmują od nas pałeczkę, redakcja I LOVE POLEN postanowiła uruchomić specjalny dział: SUKCESY MŁODEJ GENERACJI, poświęcony utalentowanym ludziom posiadającym polskie korzenie. 

Dlatego prosimy Czytelników o nadsyłanie informacji na temat swoich pociech - o ich osiągnięciach, wyczynach i triumfach. 

Niebawem na naszej stronie internetowej rozpoczniemy publikację alfabetycznej chronologii sukcesu młodej generacji w Austrii.

SUKCESY W CANNES 

Kiedy na Lazurowym Wybrzeżu pojawiają się największe sławy światowego kina oznacza, że pora na najważniejszy i najbardziej prestiżowy na świecie Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes.

68. festiwal rozpoczął się 13 maja, a nagrody zostaną wręczone 24. maja.

Po zaszczytnych sukcesach austriackiego kina: reżyserów Stefana Ruzowitzky ,  Michaela Haneke, Ulricha Seidla i zm. 2014 Michaela Glawoggera, mistrza kamery Wolfganga Thalera i aktora Christopha Walza, kolej na sukcesy młodych utalentowanych twórców. 

Dlatego z przyjemnością zawiadamiamy o tym, że film dwojga studentów Akademii Filmowej w Wiedniu - „Alles wird gut” - w reżyserii Patricka Vollratha ze zdjęciami Sebastiana Thalera, bierze udział tym renomowanym konkursie filmowym w Cannes, w sekcji filmów krótkometrażowych. Polski aktor Daniel Olbrychski (na zdjęciu na prawo) zasiada w komisji i to właśnie on wybierze najlepszy film w tej kategorii. 

„Alles wird gut” /Wszystko będzie dobrze/ jest w tym roku jedynym filmem z Austrii i jednym z dziesięciu, wybranym z pośród 1750 nadesłanych propozycji. W kategorii filmów fabularnych nadesłano 1100 filmów, z czego również 10 zakwalifikowało się do konkursu.

Sebastian Thaler jest synem znanej w środowisku polonijnym Jagody Thaler współrealizatorki kilku wybranych fimów Universum oraz Wolfganga Thalera, wielokrotnie odznaczonego operatora filmowego i reżysera, (patrz artykuł http://www.ilovepolen.com/index.php/home/360-wolfgang-thaler-ujmuje-jury-burza-piaskowa ), również absolwenta wiedeńskiej Akademii Filmowej. 

Gratulujemy i trzymamy kciuki!

Redakcja 

"Alles wird gut" trailer

Filmografia Sebastiana Thalera (kamera, producent)

2014 Alles wird gut
Kamera
   
2013/2014 Und Äktschn!
Kamera-Assistenz
   
2011/2012 Ein kleiner Augenblick des Glücks
Kamera
   
2010/2011 Sleeping Perv is World Famous for 5 Minutes
Kamera, Produzent

Film crew - Press conference - Carol © FDC / Mathilde Petit