Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/.sites/23/site1463081/web/ilovepolen.com/ilovepolen.com/images/phocagallery/2012/ferdynand_wspanialy
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/2012/ferdynand_wspanialy
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Spektakl muzyczny dla dzieci „Ferdynand Wspaniały”, wystawiony 6 października br. w Studio Molier, to teatralna adaptacja książki Ludwika Jerzego Kerna, w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora z Wałbrzycha. Z całą pewnością spektakl ten, można uznać za najlepszą pozycją programu Dni Polskich 2012 w Wiedniu.

Na książce tego popularnego autora literatury dziecięcej, wychowały się pokolenia. Tym razem Ferdynand zabrał dzieci polskiego pochodzenia zamieszkałe w naddunajskiej stolicy, w muzyczną pełną fantazji podróż. Maluchy przeżywały wspólnie niezwykłe przygody z psem, który marzył o tym aby, tak jak człowiek, mówić i poruszać się na dwóch nogach, ale naprawdę Wspaniałym czynił go jego prawy charakter, nieskazitelne maniery oraz dobre serce. Bardzo pouczająca historia. Jedyną jego wadą było to, że niekoniecznie lubił koty... .

Jeśli chodzi o imprezy polonijne dla najmłodszych, to trzeba stwierdzić, że polonijne stowarzyszenia traktują dzieci (również młodzież) po macoszemu i istnieje absolutny deficyt imprez dla tej grupy wiekowej. Dlatego należy się głęboki ukłon w stronę Szkoły Polskiej  w Wiedniu oraz Rady Rodziców, za zorganizowanie dzieciom tak miłego, bardzo matecznego popołudnia. Przy okazji niejeden dorosły,  przeniósł się z przyjemnością w świat bajek i fantazji.

{gallery}2012/ferdynand_wspanialy{/gallery}