Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/.sites/23/site1463081/web/ilovepolen.com/ilovepolen.com/images/phocagallery/2012/xxi_dni_polskie_otwarte
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/2012/xxi_dni_polskie_otwarte
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

Gala otwarcia XXI Dni Kultury Polskiej w Austrii 2012 (nazwa w/g oficjalnego programu) odbyła się 15. września w Ratuszu 3. dzielnicy Wiednia. Gości powitali Ambasador RP dr. Jerzy Margański oraz prezes Forum Poloni Teresa Kopeć.

 

Aktorzy Teatru Polskiego z Biela- Białej, w spektaklu muzyczno-komediowym pt. „Festiwale, festiwale wspomnień czar”,  porwali zgromadzoną na sali publiczność w wesołą podróż od Opola do Sopotu, poprzez Wiedeń. Artyści parodiowali sławy, które niegdyś bawiły Polaków i przykuwały miliony ludzi do telewizorów; od Ireny Santor, Krzysztofa Krawczyka i Denisa Russosa, po teraźniejszą Korę. Na dodatek, wskrzeszono nawet Elvisa Presleya- choć szczerze mówiąc, nie przypominam sobie żeby ten piosenkarz kiedykolwiek wystąpił na którymś z festiwali w Polsce.

Podsumowując koncert; nie do końca galowy, raczej biesiada z tendencją karaoke - pomimo tego publiczność bawiła się fantastycznie, nuciła z entuzjazmem polskie przeboje, podrygując radośnie na fotelach. I mnie  porwały swojskie rytmy i bliskie duszy melodie.

A tak na marginiesie, Elvis i tak był najlepszy!

{gallery}2012/xxi_dni_polskie_otwarte{/gallery}