Przekazy biblijne głoszą, że niegdyś ludzie chcąc dorównać Bogu zjednoczyli się i postanowili wybudować, sięgającą nieba, wieżę Babel. Boga to bardzo rozzłościło i za tę pychę pomieszał ludziom języki i podzielił na różne narody, po to aby nie mogli się porozumieć i dokończyć dzieła.

Agnieszka Malek i Halina Grasser znalazły formę komunikacji zrozumiałą dla wszystkich, w każdej szerokości geograficznej. W spektaklu muzycznym "Projekt: Babel" wystawionym 3 grudnia 2016 r. w Teatrze BRICK, artystki połączyły różne fomy przekazu: gesty, muzykę i taniec z prezentacją multimedialną (tak jak przystało na ducha czasu). Takim sposobem artystki postanowiły uporządkować zamęt i bałagan, jaki dziś symbolizuje Babel.

W spektaklu tańczyli i śpiewali: Agnieszka Malek, Halina Grasser oraz Kunchen Shih, a także młodzieżowa grupa taneczna Family Crew & Rookies. Kompozycje muzyczne przygotował Maciej Heller, a elektroniczne aranżacje – Mariusz Orchel. Spektakl przygotowało stowarzyszenie AHAPHONIA, przemianowane niedawno ze znanego do tej pory stowarzyszenia PolSter.

Cytat okolicznościowy: Zrozumieć - to sztuka, być zrozumianym - to bezcenne.

RO.

Fot. Olczy