Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/.sites/23/site1463081/web/ilovepolen.com/ilovepolen.com/images/phocagallery/2015/PAZDZIERNIK/otwarcie_domu_polonii
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/2015/PAZDZIERNIK/otwarcie_domu_polonii
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

NARESZCIE JEST !!!

Jest takie austriackie powiedzenie ,,gutes Ding braucht Weile,, – dobra rzecz potrzebuje czasu. Tak właśnie ma się rzecz z nowo otwartym „Domem Polonii” w Górnej Austrii. Nowy lokal, który został uroczyście otwarty w obecności wielu prominentnych gości znajduje się w Linzu przy ulicy Starhembergstraße 10.

Tutaj wypada podziękować wszystkim tym, którzy pomagali przy odnawianiu i adaptacji lokalu. Odsłonięcie tablicy z nazwą klubu zapoczątkowało część oficjalną uroczystości. Po odśpiewaniu hymnu Rzeczypospolitej oraz hymnu Górnej Austrii poproszono gości do wnętrza gustownie urządzonego klubu. Tu miał miejsce dalszy ciąg części oficjalnej a więc przemówienia dygnitarzy rządowych jak i lokalych oficjeli. Wśród zaproszonych dostojników wymienić należy Konsula Generalnego Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Wiedniu Andrzeja Kaczorowskiego, Konsula Honorowego RP. w Górnej Austrii Christiana Hofera poza tym obecni byli: Attache Wojskowy Ambasady Polskiej w Wiedniu płk. Adam Stępień, członek Rządu Górnej Austrii Gertraud Jahn, radna miasta Linz Cornelia Polli , radna miasta Linz Regina Fechter-Richtinger, przedstawicielka Związków Zawodowych Sanja Sovic oraz licznie zgromadzona polonia Górnej Austrii. Do typowo polskich akcentów zaliczyć trzeba przeuroczy występ Julii Wróblewskiej- Głowackiej z Dziecięcego Zespołu „Oberek”, która wywołała spore wzruszenie a także aplauz obecnych piosenką "Płynie Wisła płynie".

Po części oficjalnej zaczęła się część nieoficjalna a więc bankiet – na którym można było w nieskrępowanej atmosferze porozmawiać z zaproszonymi politykami oraz innymi gośćmi. Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć tradycyjnego polskiego poczęstunku przygotowanego z wielką hojnością i typowo polską gościnnością , zasponsorowanego przez państwa Suliczów z Polski. A propos bufetu… tutaj zapamiętałem ciekawe stwierdzenie Pana Konsula Kaczorowskiego, że i to między innymi świadczy o rozwoju i rozkwicie naszej Ojczyzny, że kiedyś Polonia wspierała Polskę a teraz Polska wspiera Polonię”. Atmosfera była tak wspaniała, że goście przebywali w klubie do późnych godzin wieczornych. Z tej okazji chcemy zachęcić Państwa do odwiedzania „Domu Polonii” w Górnej Austrii.

Komentarz Edward Zajkowski

źródło: http://www.poloniaoberoesterreich.com/wp/13199-2/

Od redakcji: Jak widać mała Polonia w Górnej Austrii potrafi dużo, a dużej społeczności polonijnej w Wieniu brak od 25 lat odpowiedniego przywódcy!

Fot. PhotoGrafikByDworczak

 

{gallery}2015/PAZDZIERNIK/otwarcie_domu_polonii{/gallery}