Błąd
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/.sites/23/site1463081/web/ilovepolen.com/ilovepolen.com/images/phocagallery/2015/STYCZEN/koledowanie
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/phocagallery/2015/STYCZEN/koledowanie
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

17 stycznia 2015r. Polonia zaproszona została do sali parafialnej „EMAUS” przy Polskiej Misji Katolickiej w Wiedniu, na wspólne śpiewanie kolęd.

W programie wieczoru znalazły się kolędy powszechnie znane i lubiane, śpiewane chętnie przez wszystkich obecnych przy akompaniamencie muzycznym Piotra i Karola.

Tradycyjne kolędy urozmaicone zostały kolędami góralskimi, wykonanymi przez członków zespołu Związku „Podhalan”. O obrzędach i tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, również z regionu Podhala, opowiadali Teresa, Urszula, Maria, Czesia, Mira, Andrzej i Staszek.

Temu niecodziennemu wieczorowi towarzyszyła tak miła i nastrojowa atmosfera, że licznie przybyła  publiczność nie chciała zaprzestać śpiewać. Imprezę zakończyła radosna agapa przygotowana przez Koło Żywego Różańca.

Idea kolektywnego kolędowania zrodziła się z inicjatywy ks. Szczepana Matuły, Stelli Styczeń i Andrzeja Chudoba. Rolę gospodarza pełnił ksiądz rektor mgr Krzysztof Kacperek. Wieczór kolęd odbył się już po raz trzeci, chociaż po raz pierwszy zorganizowały go wspólnie dwie niezależne grupy przykościelne: Koło Żywego Różańca oraz „Zakopane” Związek Podhalan, dając tym przykład zgody i harmonii. Dlatego uczynimy wszystko, by w przyszłości kontynuować to udane i jakże krzepiące przedsięwzięcie. 

Warto dodać, że Związek Podhalan w tym roku obchodzi dumny jubileusz, 30-lecie swojego istnienia. Z tej okazji pozwolę sobie w imieniu Koła Żywego Różańca oraz swoim, życzyć wszystkiego co dobre, radosne i szczęśliwe, błogosławieństwa Bożego na dalsze lata swojej działalności, aby służyli Bogu i ludziom na wieczną chwałę.

Stella Styczeń

Na zdjęciu od lewej: Danuta Nemling, ks. rektor Krzysztof Kacperek, Stelle Styczeń 

 

{gallery}2015/STYCZEN/koledowanie{/gallery}