Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

W programie tegorocznego koncertu znalazły się utwory: Georges Bizet: Farandole z L'Arlésienne, suita Nr 2, Hector Berlioz: Rákóczy marsz z "La Damnation de Faust", op. 24., Francis Poulenc - koncert na dwa fortepiany i orkiestrę, d-Moll, FP 61, Maurice Ravel - Daphnis i Chloé, suita Nr 2 oraz Maurice Ravel: Boléro - muzyka do baletu na orkiestrę.

W wydarzeniu muzycznym wzięło udział ponad 100 tys. słuchaczy. Koncert był transmitowany przez telewizje ORF na cały świat. 

Festiwal nad wiedeńskim kanałem obchodzi urodziny 

W dniach od 27.05. do 29.05.2016 dziesiąte urodziny obchodził festiwal nad wiedeńskim kanałem /Donaukanal Festival/. Począwszy od Spittelau aż do mostu Franzensbrücke wokół kanału mnożyły się oferty sportowe i kulturalne - koncerty live, muzyka znanych DJ-ów, towarzyskie party, odczyty oraz inne rozrywki proponowane były przez trzy dni. Przybyły tłumy wiedeńczyków oraz turystów aby posmakować letnich wakacyjnych przeżyć, jak również skorzystać z szerokiej oferty kulinarnej w centrum europejskiej metropolii .

Już dzisiaj proponujemy wpisać w przyszłoroczne kalendarze, wyjątkowe wiedeńskie atrakcje, do kórych należą m.in. Koncert Nocy Letniej oraz Festiwal nad Wiedeńskim Kanałem.

Fot. Mel