Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images

http://sds8.wp.tv/2930161-h.webm

- Łuk w Paryżu mierzy 51 metrów. Dlatego w Warszawie proponuję 52 metry – jesteśmy lepsi od Francuzów i lepiej robimy pomniki niż oni. Proponuję też płaskorzeźby, które nie powinny być kopią tych paryskich. W Europie mamy prawie 100 łuków – sam postawiłem w Londynie dwa. Wewnątrz tego warszawskiego będzie 3,5 tys. metrów kw. powierzchni użytkowej na dziewięciu piętrach. Włącznie z tarasem widokowym na szczycie, z którego rozciągać się będzie widok na całe miasto – mówi Wirtualnej Polsce Jan Żyliński

Dodaje, że wewnątrz łuku miałoby znajdować , sklepy, kawiarnie, restauracje i tak jak w Londynie, będzie można wynająć sale. Pod ziemią miałby znajdować się parking na 300 . W planach jest także pasaż podziemny, który połączy parking z łukiem i gdzie będą znajdowały się. 

- Proponuję nowoczesne rozwiązanie, które jest stosowane na Zachodzie. Inwestorzy będą wynajmować powierzchnie komercyjne wewnątrz i pod łukiem. W ten sposób obiekt będzie na siebie zarabiał. Warszawa i warszawiacy nie zapłacą za niego ani grosza - zapewnia Żyliński.

źródło: Monika Rozpędek WP Wiadomości

Fot. Eleanor Bentall telegrph.co.uk