Uwaga
  • Folder doesn't exist or doesn't contain any images
Michal Szpak zawdzięcza swój awans również rodakom mieszkającym w innych państwach uczestniczących w Konkursie. Od tego roku zmiany w systemie głosowania w Konkursie Piosenki Eurowizji zdecydowanie wzmacniają jeszcze wagę głosów publiczności. Im więcej będzie oddanych głosów (maksymalnie 20), tym większe są szanse na wyższą ostateczną punktację. 
Gorąco apelujemy o aktywne działania w środowiskach polonijnych, szczególnie w mediach polonijnych w ciągu najbliższych godzin, by życzliwie potraktować polską propozycję i wspierać ją w sobotni wieczór. Transmisja: 14 maja - sobota - godz. 21.00 

https://www.youtube.com/watch?v=ENV2zIVRW0U 

Do finału zakwalifikowała się również przeurocza kandydatka Austrii Zoë Straub (19 l.), która obok Agnete Kristin Johnsen z Norwegii (22 l.), Ira Losco (35 l.) z Malty i Gabriela Gunčíková (23 l.) z Czech powalczy również o miano najpiękniejszej uczestniczki Eurowizji. 

Austriacy zdecydowali, że ich kraj reprezentować będzie ZOË z utworem "Loin d’ici", który jest również godny uwagi, a kwestią gustu jest na kogo publiczność (również Polacy zamieszkali w Austrii) postanowią zagłosować.

https://www.youtube.com/watch?v=3pvhx0z3ZFI 

Fot.: Michał Szpak